CYBERPUNK

CYBERPUNK

cyberpunk-2077-free-font-1

Cyberpunk 2077 je připravovaná RPG videohra hraná z první osoby vyvíjená a publikována společností CD Projekt. Její vydání bylo odloženo z 16. dubna 2020 na 17. září 2020, dne 18. června ale spoluzakladatel Marcin Iwińsi a šéf studia Adam Badowski oznámili, že hra bude vydána až 19. listopadu roku 2020. Bude dostupná na Microsoft Windows, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X a Stadia.

Děj se odehrává v dystopickém městě Night City, v otevřeném světě složeném ze šesti regionů. Hráči přebírají roli přizpůsobitelného žoldáka V, získávají dovednosti v hackování, v boji na blízko, arzenálu zbraní. Hru bude možné hrát brutální i mírumilovnou cestou.

Cyberpunk 2077 je vyvíjen na enginu REDengine 4 přibližně 500 lidmi, což přesahuje počet lidí, kteří pracovali na minulé hře Zaklínač 3. Na této hře pracuje divize sídlící ve Vratislavi. Konzultantem je Mike Pondsmith, tvůrce Cyberpunku, Keanu Reeves hraje jednu z hlavních rolí.

Zvukový doprovod obsahuje originální hudbu od Refused, Grimes, A$AP, Gazelle Twin, Run the Jewels, Ilan Rubin, Richard Devine, Nina Kraviz, Deadly Hunta, Rat Boy a Tina Guo.

Suvenýry k této hře můžete vybírat zde.