DC COMICS

DC COMICS

CirQUvHVEAA6Djz

DC Comics, Inc. je americké komiksové vydavatelství, spadající pod společnost DC Entertainment, kterou vlastní společnost Warner Bros. Společnost byla založena roku 1934 jako National Allied Publications. Název DC pochází z jejich populární komiksové série Detective Comics, která je vydávána již od roku 1937.

Nejznámějšími postavami jejich komiksových příběhů jsou Superman, Batman, Wonder Woman, Green Lantern, Flash, Aquaman, Hawkman, Hawkgirl, Green Arrow, Black Canary a Martian Manhunter, známé jsou i týmy Justice League a Teen Titans.

Počátek DC Comics je v únoru 1934, kdy Malcolm Wheeler-Nicholson začal vydávat New Fun: The Big Comic Magazine #1. Prvním pravým komiksovým sešitem vydavatelství byl New Comics #1, vydávaný od prosince 1935. Tato série byla roku 1937 přejmenována na New Adventure Comics a roku 1938 na Adventure Comics. V březnu 1937 začala vycházet série nazvaná Detective Comics, ve které se v květnu 1939 poprvé objevil Batman. Tato série se zaměřovala na detektivní a krimi tematiku, například se v ní objevily postavy Slam Bradley nebo Speed Saunders. V červnu 1938 byla také nově vydávána série Action Comics, ve které byl představen Superman, kterého vytvořili Jerry Siegel a Joe Shuster. V téže době dochází k přejmenování vydavatelství na Detective Comics, Inc.

Suvenýry a dárkové předměty komiksového vydavatelství můžete vybírat zde.