HARLEY QUINN

HARLEY QUINN

59921bb4da62dd684fbc5bed51c35ce0_harley-quinn-version-transparent-png-clipart-free-download-ywd_630-630

Skočit na vyhledávání

Harley Quinn (vlastním jménem Harleen Frances Quinzel) je fiktivní postava z komiksů amerického vydavatelství DC Comics, vystupující jako superpadouch, případně antihrdinka. Vystupuje jako vystudovaná psychiatrička, která kvůli zamilování do Jokera podlehla své mysli a stal se z ní psychopat. Byla vytvořena scenáristou Paulem Dinim a kreslířem Brucem Timmem a poprvé se představila v animovaném seriálu Batman v září 1992. Posléze se začala objevovat také v komiksech o Batmanovi; poprvé se tak stalo v září 1993 v sešitě č. 13 série The Batman Adventures. Je členkou několika týmů, antihrdinského Sebevražedného oddílu, superhrdinského Birds of Prey a padoušského Gotham City Sirens. Její jméno odkazuje na harlekýna, jednu z postav italské commedie dell'arte.

Harley Quinn je častým Jokerovým komplicem a zároveň jeho milenkou. Potkala jej, když pracovala jako psychiatrička v Arkhamském ústavu v Gotham City, kde byl Joker držen jako pacient. Ten ji často zradí, proto se rozhodne jít svou vlastní cestou. Její nejbližší kamarádkou, v některých komiksech i partnerkou, je Poison Ivy, spolupracuje též s Catwoman.

V animovaných seriálech a filmech série DC Animated Universe ji namluvila Arleen Sorkin. V dalších filmech a videohrách jí propůjčily hlas také Hynden Walch a Tara Strong. V televizním seriálu Birds of Prey ji hrála Mia Sara. Ve filmech Sebevražedný oddíl a Birds of Prey (Podivuhodná proměna Harley Quinn) ji ztvárnila Margot Robbie.

Suvenýry můžete vybírat zde.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení