HARRY POTTER

HARRY POTTER

Nyní každý pátek běží v televizi na Nově oblíbená série o mladém kouzelníkovi. 

Možná jste si nevšimli chyb v šestém díle Harry Potter a Princ dvojí krve.

354a07ede2410e20be28cc30cd1ff598

1. Na první hodině lektvarů u profesora Křiklana (Jim Broadbent) je přítomna i Katie Bellová (Georgina Leonidas). Nemá tam však co dělat, jelikož je o ročník výše než hlavní představitelé.

2. Když stojí Brumbál (Michael Gambon) před svou smrtí na astronomické věži, tak je ve výklenku za ním vidět zábradlí. Když však Brumbál padá dolů, zábradlí zmizí. V dalším záběru se ale opět objeví.

3. Když Harry (Daniel Radcliffe) a Lenka (Evanna Lynch) jdou z vlaku skrz bránu, profesor Kratiknot (Warwick Davis) drží hůlku a pergamen ve dvou záběrech pokaždé v jiné ruce.

4. Ve scéně, kdy přijde Brumbál (Michael Gambon) ke Křiklanovi (Jim Broadbent) do bytu, leží na zemi Denní věštěc a kladivo, které v jednotlivých záběrech mění polohu.

5. Když Hermiona (Emma Watson) prozradí o svém otci, že je zubař, tak se všichni čarodějové diví, co to je. Ve filmu Harry Potter a Tajemná komnata však mají Weasleyovi na hodinách, které ukazují, kde se právě nacházejí členové rodiny, možnost "U ZUBAŘE".

6. Ve scéně, kdy smrtijedi útočí na Millenium bridge, na něm jsou stovky lidí. Když se však most hroutí, žádní lidé na něm již nejsou.

7. Po Brumbálově (Michael Gambon) smrti všichni zvedají na jeho počest hůlky, a to včetně Hagrida (Robbie Coltrane), který by však hůlku mít neměl, protože byla zlomena ve chvíli, kdy byl vyloučen ze školy.

8. V knize vystupuje Demelza Robinsová, hráčka nebelvírského famfrpálového týmu. Nicméně ve filmu je na jejím dresu zezadu napsáno Robbinsová se dvěma B.

9. Ve scéně, kdy jde Draco (Tom Felton) poprvé do komnaty nejvyšší potřeby, hraje v ní nezastavitelný gramofon. Když tam však jde podruhé, gramofon již nehraje.

Na suvenýry z oblíbeného filmu se můžete podívat zde.