MARVEL

MARVEL

Marvel Worldwide, Inc., dnes známé také jako Marvel Comics, je americké komiksové vydavatelství spadající pod společnost Marvel Entertainment, kterou od roku 2009 vlastní kolos The Walt Disney Company.

Společnost byla založena roku 1939 jako Timely Comics. V padesátých letech 20. století byla přejmenována na Atlas Comics a roku 1961 na Marvel Comics.

Ve své současné podobě funguje od roku 1961, kdy dostali prostor autoři jako Stan Lee, John Buscema, Jack Kirby a Steve Ditko. To je také doba vzniku nejznámějších Marvel komiksů Fantastic Four, Avengers, Spider-Man, X-Men, Daredevil, Hulk, Thor, Punisher nebo Iron Man.

images

 

Vydavatel Martin Goodman v roce 1939 založil budoucí Marvel jako Timely Publications s imprintem Timely Comics pro vydávání komiksů. První komiks Marvel Comics byl vydán v říjnu 1939. V tomto komiksu se poprvé objevily postavy Human Torch a Namor the Sub-Mariner, které vytvořili Carl Burgos a Bill Everett. Komiks se setkal s velkým úspěchem a brzy měl náklad ve výši 900 000 kusů. V roce 1941 autoři Joe Simon a Jack Kirby vytvořili vlasteneckého hrdinu, jímž byl Captain America. Jeho první komiks Captain America Comics byl vydán v březnu 1941. I tato postava se setkala s úspěchem, kdy její náklad dosahoval jednoho milionu kusů. Dalšími hrdiny byli Whizzer, Miss America, Destroyer, Vision, a Angel, ale ti již takového úspěchu nedosáhli.

Roku 1941 také Joe Simon opustil post editora a jeho místo zabral bratranec Goodmanovy ženy Stanley Lieber, následně známý jako Stan Lee.

Suvenýry od Marvelu můžete vybírat zde.

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení